Články na téma Zámky

Témata

Interiéry mníšeckého zámku budou k vidění zdarma

V dubnu budou mít zájemci příležitost vidět komnaty zámku v Mníšku pod Brdy zdarma. Po celé jaro zde chystají program pro děti i dospělé. Zámek otevřel Kouzelné sklepení, chystá prohlídky s čarodějnicemi i prohlídky Májové.

Svatba na zámku ve Slavkově u Brna

Skutečně romantickou svatbu můžete mít v krásném barokním prostředí zámku Slavkov u Brna. Svatební obřady na zámku probíhají pod širým nebem v atraktivním zámeckém parku ve francouzsko-anglickém stylu, na nově zrekonstruovaném zámeckém nádvoří či přímo v interiéru zámku.

Zámek Horažďovice na Šumavě

Zámek v Horažďovicích stojí na místě gotické tvrze. Gotický hrad byl v 15. století přestavěn na renesanční zámek. Z této přestavby se nám zachoval malý vnitřní dvůr s arkádami a freskovou výzdobou a dvoupatrová věž zámku.

Příběh zámku v Litomyšli zavede návštěvníky i do míst běžně nepřístupných

Státní zámek Litomyšl připravil na oslavu Mezinárodního dne památek a historických sídel stavebně-historické prohlídky Za příběhem zámku. Uskuteční se v neděli 21. dubna.

Kostel sv. Josefa při kapucínském klášteře ve Fulneku

Kapucínský klášter ve Fulneku s kostelem sv. Josefa je výjimečným komplexem řádového barokního stavitelství na severní Moravě. Klášter ve Fulneku je netypicky umístěn jako dominantní stavba na návrší vytvářející kompoziční protiváhu zámku.

Pražský přívoz P1 Sedlec - Zámky

Přívozy jsou nejmladším dopravním prostředkem v systému Pražské integrované dopravy. Prvním novodobým přívozem je právě přívoz ze Sedlce na Zámky, který se nachází na místě původního přívozu z 19. století.

Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Celý zámecký park v Dobříši má rozlohu 65 hektarů, vedle rozlehlé anglické zahrady můžete hned u zámku navštívit velmi krásnou francouzskou zahradu.

Zámek Valdštejnů v Litvínově

Od roku 2013 je nově zpřístupněno nádvoří valdštejnského zámku v Litvínově s náhrobky pánů z Jahnu. Zámek by v budoucnu mohl sloužit také výstavním, komerčním i reprezentativním účelům.

Stezkou Za Habsburky do Benešova a okolí

Vydejte se po stopách Habsburků po doporučeném prohlídkovém okruhu. Navštívíte s místa spojená s arcivévodou F. F. D´Este, následníkem rakouskouherského císařského trůnu a posledním majitelem rozsáhlého konopišťského panství, včetně zámku Konopiště.

Barokní zámeček Hořice

Nedaleko náměstí v Hořicích stojí již po staletí barokní zámek. V současnosti je sídlem Lesů ČR a Lesní společnosti Hradec Králové. Kolemjdoucí zcela jistě upoutají dosud funkční sluneční hodiny a nad vchodem erb, který byl znakem rodu Strozziů, pánů na Hořicku.

Zámek Plumlov oslaví 333 let od svého zrodu s hulány, obrazy i sokolníky

Velikonoční víkend nabitý k prasknutí nabídne zámek v Plumlově. V sobotu 30. března oslaví 333 let od začátku svého zrodu, v neděli a v pondělí zahájí sezónu nikoli s Velikonocemi, ale sokolníky a jejich svěřenci.

Slovenka na zámku

Kousek od Labe, zhruba mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví, je kraj plný zázraků a tajuplných míst, z jejichž jmen dýchají starobylé legendy a keltská mystika. Je tu Vlčí jáma, Bludník a Bojiště, Cikán, Židovka a Spálený les. A také zámky Mcely a Loučeň, kde můžete spát v postelích s nebesy...

Zámek v Litomyšli vstoupí na Velký pátek do nové návštěvnické sezóny

Státní zámek Litomyšl se chystá na vstup do nové návštěvnické sezóny - odstartuje ji na Velký pátek 29. března.

Zámek Janovice v Rýmařově

Renesanční zámek Janovice se nachází v Rýmařově - místní části Janovice. Pro veřejnost se zámek otevřel až roku 2012. Zatím převážně prázdné interiéry zdobí nevšední dřevěné stropy, ale také třeba zcela unikátní vestavěné dřevěné záchody. Úžasná je i věž nebo rytířský sál.

Perníková chaloupka s tisícovkou perníků a prstovým tlustoměrem stojí u Pardubic

V budově bývalého Loveckého zámečku z roku 1882 v Rábech u Pardubic se skrývá nejedno překvapení. Před deseti lety zde bylo otevřeno Muzeum perníku a pohádek Perníková chaloupka. Po celý rok nabízí jedinečný a velmi pestrý program pro všechny generace návštěvníků.