Články na téma Tipy na výlety

Hradčanské stěny

Hradčanské stěny se nacházejí v oblasti mezi Mimoní a Doksy. Od roku 1933 jsou součástí chráněného území Oblast Dokeská a pohoří Kummer. Stěny ukrývají zajímavé skalní útvary, např. Malou Pravčickou bránu nebo Psí kostely. Čtěte více »

Tvrz Bernartice

Kulturní památka Tvrz Bernartice se nachází zhruba 10km od Boru u Tachova. Snahou občanského sdružení Tvrz Bernartice, o.s. Je zabránit dalšímu chátrání objektu a pomoci při jeho opravě.

Malenovický hrad láká na africké rytmy i hrátky s ohněm

Podmanivé africké rytmy a k tomu žonglérské umění sršící ohněm čekají v pátek 23. září na návštěvníky předhradí hradu Malenovice. Od 18 hodin zde vystoupí zlínský afroband MoNImba a skupina žonglérů Ardos Viridis z Napajedel.

Svátek sv. Václava se bude slavit i na zámku v Napajedlech

Již sedmý ročník Svatováclavských slavnostní se uskuteční v sobotu 24. září v Napajedlech na Zlínsku. Bohatý program je naplánován také v areálu zdejšího zámku, kde se návštěvníci mohou těšit na řemeslný jarmark, dobovou střelnici nebo zábavné dostaveníčko ve středověku. Parkem projde také průvod. Čtěte více »

Pečený tibetský jak a exotické zážitky lákají na zlínský zámek

Už jste někdy ochutnali jačí pečínku za zvuků tibetské trubky? Pokud ne, naplánujte si o víkendu cestu do zlínského zámku. Výstava ŠANGRI-LA připravuje pro milovníky netradičních vjemů další zajímavé zážitky. Po návštěvě tibetských mnichů a indických tanečníků míří do Zlína možná i samotný Yetti...

Pomník Přemysla Oráče ve Stadicích

V obci Stadice kousek od Ústí nad Labem najdete netradiční památník zpodobňující pluh - právě zde byl prý od onoho pluhu na trůn povolán zakladatel dynastie Přemyslovců, bájný Přemysl Oráč.

Městské hradby v Lipníku nad Bečvou

Hradby v Lipníku nad Bečvou jsou viditelné kolem celého historického jádra. I když již v 19. stol. Zanikly městské brány, zachovaly se z opevnění poměrně rozsáhlé úseky obou hradebních zdí s baštami. Předpokládá se, že v původní podobě měly charakter opevnění dřevěného, teprve později byly kamenné. Čtěte více »

Pevnost Výpustek sloužila jako skladiště i atomový kryt

Za bytelnými ocelovými vraty nejprve narazíme na filtry a zařízení pro chemickou a radiační očistu. Pak následuje dlouhá řada paland a za nimi kóje s operačními mapami, telefony a další komunikační technikou. Jídelna, lékařská pracoviště. Tak vypadá nitro dlouhého betonového tubusu, který byl v době kubánské krize vestavěn do jedné z chodeb jeskynního komplexu Výpustek. Čtěte více »

Legenda templářského pokladu u hradu Veveří znovu ožívá

Milovníkům záhad se zrychlil tep a zvýšil tlak. U kostelíku Matky Boží pár set metrů od legendárního hradu Veveří nad korytem Svratky se začalo s průzkumem podzemí.

Vízmburk - utajené východočeské Pompeje

Když se počátkem 70. let minulého století objevily zprávy o nálezu lesem zakonzervovaného hradu Vízmburka u Červeného Kostelce, byl to opěvovaný nález. Senzace, objev století. Tehdejší media si nemohla počínat bulvárně, ale objevení „Bílého hradu“ komentovali všichni.

Vyhlídková věž v Kraslicích bude opět otevřena pro veřejnost

Po stavebních úpravách bude v sobotu 24. září opět otevřena vyhlídková věž u Evangelického kostela v Kraslicích.

Bazilika Navštívení Panny Marie - slezské Lurdy

Severozápadně od centra města Frýdek-Místek, na mírném návrší naproti Zámeckému náměstí ve Frýdku, stojí velkolepá pozdně barokní dvouvěžová jednolodní stavba - Bazilika Navštívení Panny Marie.

Brejlovci obsadí Lužnou

Ač je století páry nenávratně pryč, obdivovatelů starých lokomotiv je stále dost. Tátové dokáží vzbudit nadšení u svých synů a tak se v muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka „šraňky“ netrhnou. Na dny 24. a 25. září je připravena invaze modernějších strojů – lokomotivy T.478.3. zvané brejlovec. Čtěte více »

Zámek Stráž nad Nežárkou

Zámek s mohutnou válcovou věží s břitem je dominantou města. Nejznámější majitelkou zámku byla v letech 1914 - 1930 světoznámá pěvkyně Ema Destinnová. Expozice vás zavede do mučírny, věštírny a projít ven můžete tajnou chodbou.

Synagoga Turnov

Židovská synagoga z počátku 18. století je jedinou synagogou v severních Čechách, která přečkala nacistickou okupaci. Dle doložených písemných pramenů se jedná o třetí budovu židovské synagogy v Turnově, první dvě synagogy byly dřevěné a shořely při požárech města.