Články na téma Zříceniny

Zřícenina hradu Borotín - pravá hradní romantika

Zřícenina hradu Borotína se tyčí na vyvýšenině, obklopena ze tří stran vodami Zámeckého rybníka a rybníka Babince, asi 12 km severozápadně od Tábora. Z hradu se zachoval zbytek válcové věže a přilehlého gotického paláce. Zřícenina je považována za jednu z nejromantičtějších v Čechách.

Skalní hrad Jestřebí

Malebná zřícenina kdysi mohutného hradu Jestřebí stojí na vysoké pískovcové skále nedaleko Máchova jezera. Hrad nechal vybudovat Jindřich Berka z Dubé ve 13. století. Ze skály se otevírá nádherný výhled do kraje.

Zřícenina hradu Nečtiny - Nečtinský Špičák

Zaniklý hrad na vrcholu Nečtinského Špičáku v nadmořské výšce 611 metrů. Dostanete se sem po modré turistické značce z obce Nečtiny.

Boskovice lákají na prohlídku zámku a zříceniny hradu

Zřícenina hradu nad Boskovicemi a malebný zámek. To jsou dva skvosty, za kterými se vyplatí putovat do Boskovic.

Cyklistický víkend na Moravskotřebovsku

Přijeďte strávit cyklovíkend na Českomoravské pomezí. Kromě prohlídky historického města Moravská Třebová a místního renesančního zámku, se svezete unikátní úzkokolejnou železnicí, uvidíte sportovní letiště, dějiště Mistrovství Evropy v akrobatickém létání, a navštívíte zříceninu hradu Cimburk.

Toulky Českým středohořím s hrady na vysokých kopcích

České středohoří je výjimečnou přírodní podívanou. Nade všemi vystupuje Milešovka, zaujme i Házmburk se zříceninou gotického hradu. Svým položením připomíná Bezděz. Krajina Středohoří je šlechtickými sídly nabitá, končí až Střekovem vypínajícím se na vysokém kopci u Ústí nad Labem.

Zřícenina hradu Bradlec

Bývalý hrad Bradlec psal svou historii pouhá dvě století. Do dnešní doby se dochovaly pouze zbytky opevnění a čtyřhranná věž.

Téměř zapomenuté zříceniny České republiky

Poodhalte s námi tajemství pozapomenutých zřícenin České republiky. Možná jsou některé hůře dostupné, ale výhled do širokého kraje z nich stojí za to. Podívejte se na hrady, které dobývali husité nebo kde byl vězněn Přemysl Otakar II.

Dvanáct nejkrásnějších českých zřícenin a hradů, které stojí za návštěvu

Malebná krajina České republiky je doslova poseta stovkami hradů, zámků a zřícenin, které doslova vyzývají k výletu. Podívejte se na dvanáct nejkrásnějších, které se nejen pomalu rekonstruují, ale také pravidelně ožívají různými slavnostmi, ale i akcemi pro malé i velké návštěvníky.

Turistický pochod údolím Zákolanského potoka na Okoř

Vydejte se s námi na nenáročný turistický pochod ke zřícenině hradu Okoř. Z pražského Masarykova nádraží odjíždí vlak v 9.10 a za necelých devadesát minut vystoupíme ve stanici Zákolany-zastávka.

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko je krajinou protkanou nespočetným množstvím potoků, říček a řek, střežených tajemnými zříceninami, rozhlednami nebo kostely. Disponuje výbornými podmínkami pro letní i zimní aktivity jako jsou turistika, cykloturistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování.

Zřícenina hradu Lukov se mění z ruiny v atraktivní turistický cíl

Zřícenina hradu Lukov se ukrývá v lesích jen pár kilometrů za Zlínem. V posledních letech prožívá zaslouženou renesanci. Díky vytrvalé práci dobrovolníků se mění k nepoznání. Zpříjemněte si první jarní dny jeho návštěvou.

Hrad Lukov zahájí sezónu Pálením čarodějnic

Doslova renesanci prožívá v posledních letech zřícenina hradu Lukova na Zlínsku. Téměř zapomenutá ruina se pod rukama dobrovolníků mění ve stále atraktivnější turistický cíl.

Z Vítkova hrádku na Šumavě dohlédnete až do Alp

Na vrchu Vítkův kámen, kde stojí zřícenina Vítkova hrádku, se dozvíte, že jste v nadmořské výšce 1053 metrů. Hrady v rovinách nestojí. Výhled do okolí však za trochu námahy stojí. Zvláště zimní jasné počasí někdy umožní dohlédnout odsud až na vrcholky rakouských Alp.

S kamerou na cestách: Za kamennou krásou hradu Frýdštejn

Z Malé Skály vede k našemu cíli silnice plná zatáček. Stoupá výš a výš a pak je najednou k vidění nejen okolní zvlněná krajina s občasnými výhledy do údolí, ale i majestátní silueta hradu. Ani se nechce použít termín hradní zřícenina. Ční nad okolím tak elegantně, až se málem oblohy dotýká. Právě jsme dorazili k Frýdštejnu.