Články na téma Muzea

Muzeum Mikrominiatur na Malé Straně v Praze

Objevte mikrosvět složený z 19 uměleckých děl Vladimíra Kazariana viditelných jen pod mikroskopem. Jedná se o výtvory tak malé, že nejdou zhlédnout pouhým okem, ale jen pomocí zvětšovacích čoček.

Muzeum Luka nad Jihlavou

Malé, útulné regionální muzeum nabízí pohled zpátky, pohled na dobu před sto i více lety, na život našich předchůdců, našich dědů a pradědů a jejich rodin. Prohlédnete si zde hlavně docela obyčejné věci z domácností a hospodářství dob minulých.

Tvář Spasitele – do Chrudimi za zázračným obrazem Krista Salvátora

V historickém městě Chrudim je hned několik míst spojených se zázračným obrazem Krista Salvátora: původně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie, morový sloup Proměnění Páně, Novoměstská kašna, dokonce i expozice v Regionálním muzeu a Muzeu barokních soch.

Sýpka z 19. století se proměnila ve svět přírody a řemesel Orlických hor

Jsou okamžiky, kdy na zimní dovolené nepřeje počasí nebo vás již nebaví lyžování a další sporty. Pro tuto chvíli jsou v městech i obcích připravena muzea, dílny a další expozice ukryté pod střechou a tudíž v teple a suchu. Jednou z takových je i Sýpka - Muzeum v Rokytnici v Orlických horách.

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání Olomouc je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. Science center, poskytujících neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů. Otevření se chystá v březnu 2015.

Vila Löw-Beer v Brně

Vila obývaná v letech 1913 až 1939 rodinou Alfreda a Marianny Löw-Beerových, rodičů Grety Tugendhat. Vila bude sloužit jako muzeum s expozicí Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat, která přiblíží dějiny architektury i brněnských vyšších vrstev.

Technické muzeum v Petřvaldě

Technické muzeum v Petřvaldě je umístěno v budově bývalé fary u římskokatolického kostela sv. Jindřicha. Současné expozice muzea se věnují historii hornictví, světu tramvají a životu v Petřvaldu a jeho okolí. V únoru 2015 zde přibude i expozice nočních živočichů.

Kam o víkendu s dětmi: Do Šlapanic skládat origami, Chrudim ukáže loutky

Jestliže máte doma zvídavá dítka, ani tento víkend se nebudou nudit. Nabízí totiž řadu možností interaktivní a poučné zábavy. V muzeích a dalších expozicích se děti nemusejí pouze dívat, spoustu si toho samy vyzkoušejí. Stačí si jen vybrat, čemu se přiučí tento týden.

Interaktivní muzeum sklářství v osadě Rajsko u Annína

Malé interaktivní muzeum, které připomíná tradici šumavského sklářství, vzniklo v osadě Rajsko u Annína na Klatovsku. Hned vedle muzea funguje také malá manufaktura, kde jedni z posledních brusičů v oblasti udržují tradici kdysi slavného šumavského řemesla.

Poštovní Dvůr v Karlových Varech

Historická památka Poštovní Dvůr se nachází na okraji lázeňské části města, v těsné blízkosti sanatoria Richmond, nedaleko Lázní I. A Grandhotelu Pupp. Vysoce stylová luxusní restaurace s původní studnou a krbem, dřevěným stropem a podlahou je vyzdobena exponáty z Muzea obchodu.

Nejstarší alkoholický nápoj v Muzeu medoviny

V Muzeu medoviny uvidíte expozici o historii a výrobě medoviny, kolekce aktuálního sortimentu nejen z Čech, ale i Slovenska, Německa i Polska. Možnost ochutnání až 30 druhů medovin každý den.

Po stopách zaniklého kláštera vede návštěvníky expozice teplického muzea

Při návštěvě lázeňského města Teplice máme řadu možností k návštěvě kulturních památek. Jednou z nich je i Regionální muzeum umístěné v zrekonstruovaném zámku - a jeho nejnovější expozice nazvaná Po stopách zaniklého kláštera.

Železniční expozice Stavědlo v Kyjově

Muzeum s železniční tématikou naleznete v budově bývalého stavědla v Kyjově. Stálá expozice patří kyjovskému nádraží a obcím v nejbližším okolí, které jsou také na tzv. Vlárské dráze. Dozvíte se zde ale také o lokálkách, které na Kyjovsku jezdily na více místech i na tratích, které už nefungují.

Zábavný vědecký park Vida v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavném vědeckém parku Vida! Se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor - možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou. Zábavný vědecký park u brněnského Výstaviště se otevírá 1.12.2014.

Muzeum historických amerických automobilů JK Classics v Lužné u Rakovníka

Muzeum historických amerických automobilů vzniká v obci Lužná u Rakovníka, pouhých 30 minut jízdy z Prahy. Přijeďte se podívat na desítky legend z řad amerických veteránů. Muzeum se otevře v dubnu 2015.