Články na téma Tipy na výlety

Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady

Expozice ve vestibulu budovy v Centrálních lázních Poděbrady je věnovaná historii města Poděbrady. Můžete si zde prohlédnout sbírku dobových předmětů, pohledů a dalších sběratelských unikátů.

Lidovou architekturu Prahy připomene unikátní výstava

V rámci Roku lidové architektury, který se letos koná k příležitosti 200. výročí narození tvůrce českého baroka Jakuba Bursy, začíná během druhého zářijového pátku výstava představující architektonické skvosty na území Prahy. Zhlédnout ji návštěvníci mohou nejprve v Domě spokojeného stáří v Troji, a to až do 29. září. Poté se expozice přemístí jinam.

Ranch Buena Vista Sezemice

Ranch Buena Vista leží na levém břehu Labe, v podhradí husitského hradu Kunětická Hora, v obci Lukovna 1 km od Sezemic mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

Oborou novogotického zámku Žleby se prohánějí bílí jeleni

O tom, že je zámek Žleby nedaleko Čáslavi romantickou novogotickou stavbou, napovídá zatím především jeho menší část s věží. Všechno ostatní je ukryto za lešením či plachtami. Právě totiž probíhají čilé stavební úpravy exteriéru. Ty však nebrání turistickým prohlídkám. Po vstupu na nádvoří se návštěvník náhle ocitne v době dávno minulé.

Soukromá sbírka papírových betlémů Bělá pod Bezdězem

Sbírka manželů Kabátníkových z Bělé pod Bezdězem čítá již přes 600 kousků, které se neustále rozšiřují a pohladí na duši obzvláště v zimním období, kdy je atmosféra provoněna Vánocemi. Papírové betlémy jsou lepené na překližku, vyřezané a stavěné na různé podstavce.

Jízdy na koních v jezdeckém klubu Harfa Ohrobec

Jezdecký klub Harfa byl založen v roce 2002. Je pojmenován po klisně Harfa, která se stala první koňskou členkou klubu. Klub nabízí jízdy na koních, trénink na jízdárně i možnost ustájení vašeho koně.

Potrefená Husa Hradec Králové

Kosmopolitní moderní restaurace, kde je kladen důraz na kvalitu podávaného piva, pokrmů i poskytovaných služeb. Kapacita královéhradecké husy dosahuje 168 míst uvnitř a 60 míst na zahrádce. K dispozici je také samostatný salónek.

Statek Otradovice - poznejte život na bio statku

Přijeďte se podívat na statek v Otradovicích, kde se pěstuje ovoce, zelenina a chovají se zvířata tak, jak to dělali naši předci bez umělých hnojiv, pesticidů, herbicidů a barviv. Nakoupit můžete také veškeré produkty v bio kvalitě.

V sobotu se v Kašperských Horách pokusí o unikátní vodní promítání

V Kašperských Horách na Šumavě se bude slavit. A jak už to tak bývá - v šumavském stylu. Slavnosti jsou programově inspirovány životem a tvorbou obyvatel Šumavy až z doby Karla Klostermanna. Na náměstí se bude konat historicky první souboj místních restaurací o nejlepší specialitu.

Tipy na víkend: Na hmyzí lahůdky do Litomyšle, za duhovým festivalem směr Praha

Poslední, ovšem nikoliv horší než ty předchozí, letní hudební festivaly, lahodné degustace vín i gurmánských specialit - na to vše láká blížící se víkend. Jestliže někoho zachvátí tvořivá nálada, může si zajet třeba do Volyně vyrábět šperky. Po kultuře prahnoucí turisté si naopak plnými doušky vychutnají speciální muzejní i zámecké prohlídky.

Půjčovna koloběžek v Hradci Králové

Poznajte Hradec Králové zase tak trochu z jiného pohledu. V půjčovně TNTrade je možné si vyzkoušet a zapůjčit různé modely koloběžek Kostka. K dispozici jsou koloběžky pro děti i pro dospěláky.

Kam o víkendu s dětmi: Dlabat dýně do Valtic nebo za Rumcajsem do Jičína

Tento týden můžete se svými ratolestmi zažít pohádkový, ale také akční a napínavý víkend. Jestliže se nevydáte po stopách kouzelných postav ani do blízkosti šermířů a jejich mečů, vyzkoušejte některou z gastronomicky atraktivních akcí. Ve Vysoké u Mělníka nastartujte hned v pátek své chuťové buňky čokoládou a pralinkami a ve Valticích si pak oba víkendové dny pochutnávejte na dýňových specialitách.

Rozhledna Strážný vrch u Merboltic

Rozhledna na Strážném vrchu stojí na znělcovém kuželu vysokém 601 m n.m. Nad obcí Merboltice. Milovníci dalekých výhledů si z rozhledny užijí jedinečný kruhový výhled na okolní krajinu Českého středohoří, Českolipska i Lužických hor.

Obří stůl a židle na Lánském vrchu u Skorošic

Na vrcholu Lánského vrchu v Rychlebských horách stojí v nadživotní velikosti stůl a dvě židle. Tato neobvyklá stavba je viditelná z dalekého okolí a zaujme každého na první pohled.

Červenohorské sedlo v Jeseníkách

Červenohorské sedlo je důležitým východiskem turistických tras v oblasti Hrubého Jeseníku, vybavené nutnou infrastrukturou pro letní i zimní cestovní ruch. Tvoří významný bod na silničním tahu překonávajícím hlavní hřeben jesenického masivu. Nadmořská výška zde dosahuje 1013 metrů.