Články na téma Tipy na výlety

Naučná stezka k chatě Jana Wericha u Velhartic

Příjemná a nenáročná procházka začíná na romantickém velhartickém hradě a končící u chaty velikána české kulturní scény, Jana Wericha. Z městečka stezka uhýbá směrem k přírodní rezervaci Borek, kolem říčky Ostružné a končí u Werichovy chaty, která stojí jen kousek od silnice. Je dlouhá 4,5 km.

Velhartický hřbitov – místo, kterým prostupuje zlo

Jihozápadně od obce Velhartice se nachází děsivé místo, nevhodné k pouhé návštěvě, natož k delšímu pobytu. Proč se nemá chodit na místní hřbitůvek, věděl už Karel Jaromír Erben, který se zde nechal inspirovat k sepsání balady Svatební košile.

Hřbitovní kostel svaté Máří Magdaleny Velhartice

Kostel obklopený poli nedaleko Velhartic byl založen roku 1373. Počátkem 16. století byla přistavěna severovýchodní část a v 19. století byl významně upraven. Právě zde se měl odehrát děsivý příběh z balady Svatební košile ze sbírky Kytice od Karla Jaromíra Erbena.

Karlovy Vary Card - poznejte Karlovy Vary i Karlovarský kraj

Pokud do Karlových Varů míříte nejen za léčivými prameny, je k dispozici nová služba usnadňující pobyt v lázeňském městě i v regionu - KarlovyVARY° CARD. Kupte si kartu a zdarma pak navštěvujte památky, galerie, muzea či regionální výrobce. To vše včetně bezplatné dopravy v Karlových Varech.

Kam o víkendu s dětmi: Za včelami do Šumperka, sportovat do Plzně

První skutečně podzimní víkend můžete s dětmi vyrazit na den Železnice, který se koná po celé republice. Konkrétně se na speciální jízdy můžete vydat například do Chebu či Brna. Za sladkým medem a včelami zamiřte do Šumperku, a pokud chcete své ratolesti přivést ke sportu, tak můžete navštívit v Plzni festival Sporťáček.

Dobrodružná hra v centru Prahy: Tajemná schránka

Přijměte výzvu a vydejte se získat kód k otevření tajemné schránky. Tajemná schránka je týmová hra, která v sobě kombinuje poznávání historického centra Prahy a řešení zapeklitých úkolů.

Muzeum československého opevnění Na Kočičáku

Muzeum československého opevnění se nachází na úpatí Krušných hor na nevýrazném vrchu zvaném Na Kočičáku (571 m.n.m.). Najdete ho jen kilometr za Chomutovem a nabídne vám neobvyklý pohled do historie vojenských opevnění.

Mattoniho rozhledna Bučina nad Kyselkou je po letech chátrání přístupná

Jedna z nejstarších rozhleden u nás, kamenná věž Bučina nad Lázněmi Kyselka, kterou nechal postavit v roce 1880 podnikatel Mattoni, bude od 28. září otevřena. Rozhlednu zrekonstruovali do dřívější podoby pracovníci Vojenských statků a lesů. V Mattoniho době byla vyhledávaným výletním místem.

Buquoyský lovecký zámeček Žofín vymazala z povrchu zemského Pohraniční stráž

Ve všech ročních dobách kouzelné Novohradské hory na hranicích s Rakouskem, kde přecházejí do pohoří Freiwald, jsou přírodním skvostem. Najdeme tu vrcholy s více než tisícovou nadmořskou výškou, ale také dvě nejstarší chráněná území u nás – Žofínský prales a Hojnou Vodu na svahu Vysoké.

Hoffmanův dvůr v pražské Vinoři

Hoffmanův dvůr je areál s romantickou restaurací, prostorným dvorem, velkou zahradou a vinným sklepem. Ideální pro pořádání soukromých i veřejných akcí. Těšíme se na vás.

Expozice o CHKO Brdy v Příbrami

Expozice v Ekologickém centru Orlov se snaží nejen ukázat veřejnosti nejkrásnější místa Brd na fotografiích, ale také vysvětlit, jakým způsobem je o cenné lokality této chráněné krajiné oblasti pečováno.

Československý pavilon z výstavy Expo 1958 na Letné

V roce 1958 se v Bruselu konala první Světová výstava po II. Světové válce. Na této „kulturní olympiádě“ zvítězilo se svou expozicí Československo, které vyhrálo hlavní cenu Zlatou hvězdu a ještě i dalších třináct ocenění. Moderní, jednoduchý a elegantní pavilón si můžete prohlédnout v Praze i dnes.

Kolem domažlických rybníků se otevřela naučná stezka

Domažlice otevřely desetikilometrovou naučnou stezku v Zelenovském údolí podél rybníků. Podobná vzdělávací trasa jedenáctitisícovému městu chyběla. Je na ní 12 interaktivních tabulí, tematicky věnovaných flóře, fauně a rybníkům přírodního parku Zelenov. Dále jsou tam lavičky, altány, stojany na kola a díky speciálním mobilním aplikacím si lze pustit zvuky zvířat, řekla vedoucí infocentra Jana Jankovcová.

Pohyblivé figurky lákají do Krkonošského muzea v Jilemnici

Přehlídka důmyslných mechanismů s pohyblivými figurkami potrvá v Krkonošském muzeu v Jilemnici do 25. září. Využijte několik zbývajících dní a seznamte se s vývojem mechanických hraček a figur od 15. století.

Úzkorozchodná dráha Kateřina v rezervaci Soos

Patříte-li k milovníkům vláčků, přijdete si na své v Národní přírodní rezervaci Soos nedaleko Františkových Lázní. Čeká tu na vás jízda důlní úzkorozchodnou dráhou Kateřina. Vagony, které dřív vozily vytěžený jíl, dnes slouží turistům.