Archiv článků - Pohorka.info

Tipy na víkend: Zahřejte se na polévkovém festivalu, užijte si královský advent

Poslední adventní víkend nabízí víc než vánoční trhy a koncerty. Například si v Praze můžete pochutnat na polévkách, nebo si zaběhnout večerní závod. Gastronomické zážitky čekají na gurmány také v Brně.

Elektrikárium VUT Brno - herna se zaměřením na elektřinu a elektroniku

Herna ve stylu science center je také na fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií v Brně. Je zaměřená na elektřinu a elektroniku. Návštěvníci si v ní například vyzkouší, kolik elektřiny lze vyrobit šlapáním na rotopedu.

Slavné vily se představují v brněnské Celnici

Od čtvrtka 10. prosince hostí galerie Celnice v areálu Vily Löw-Beer v Brně putovní výstavu Slavné vily Jihomoravského kraje. Výstavu i stejnojmennou ediční řadu připravila umělecká agentura Foibos.

Františkánský klášter v Chebu pustí turisty do nových zahrad i křížové chodby

Areál františkánského kláštera v Chebu by měl už v příštím roce ukázat návštěvníkům nové prostory. Město plánuje propojení dnes veřejně přístupné křížové chodby a klášterní zahrady, upravené před několika lety, a vytvořit tak novou návštěvnickou trasu, jak uvedl kastelán kláštera Tomáš Dostál.

K-S 12b Utržený - izolovaná dělostřelecká pozorovatelna čs. předválečného opevnění

Samostatná dělostřelecká pozorovatelna K-S 12b s krycím názvem „Utržený“ je jedním z objektů těžkého opevnění stavěného mezi lety 1935 – 38 na hranicích tehdejšího Československa. Pozorovatelna se nachází v Orlických horách na kopci Veselka.

Zámecké apartmány v Litomyšli

Tři velké apartmány v areálu zámku Litomyšl, památce zapsané na seznamu UNESCO, v nichž samotná návštěva je kulturním a cestovatelským zážitkem. Ideální pro rodinné pobyty, svatební cestu, romantický výlet.

Bombardování Prahy - úniková hra

Vstupte do historie a zažijte bombardování Prahy 14. února 1945 v reálném historickém protileteckém krytu. Setkejte se s dobovým hrdinou, který Vás přenese v čase do konce 2. světové války do míst, která skutečně z neznámých důvodů bombardovalo 62 amerických letadel B-17.

Kurzy lukostřelby a vrhání nožů

Na našem kousku prérie máte možnost vychutnat si nevšední zážitek střelby z luku, foukačky, vrhání nožů a seker, a kovbojský duel airsoftovou pistolí. Pokaždé vám bude asistovat indián, který vynaloží veškeré možné úsilí pro dosažení vašich nejlepších výsledků v co nekratším čase.

Národní zemědělské muzeum novou expozicí nahodilo udičku

Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné připravilo ve svém pražském sídle novou expozici rybářství. První návštěvníky přivítá už 17. prosince, informovala mluvčí muzea Petra Wagnerová.

Kostkoland - největší Lego herna v ČR

Největší tuzemská herna s legem se nachází v hračkářství Bambule v brněnském centru Olympia. Zónu se statisíci kostiček najdete ve druhém patře hračkářství na ploše 800 metrů čtverečních.

Kašna Parnas v Brně na Zelném trhu

Barokní kašna Parnas stojí v centru Brna ve středu náměstí známého jako Zelný trh a je jeho výraznou dominantou.

Muzeum strojů značky Harley-Davidson - největší sbírka ve Střední Evropě

Muzeum se stálou výstavou modelů motocyklů Harley Davidson a dalších exponátů z historie motorismu Ameriky naleznete v Otrokovicích.

Po nové stezce u Liberce zamíříte do hornické minulosti regionu

U Liberce vznikla nová naučná stezka se 14 zastaveními. Představuje hornickou minulost oblasti. V příštím roce přibudou k informačním tabulím ještě dřevěné repliky strojního zařízení, jako je rumpál nebo větrák, které horníci při těžbě používali. Stezka by se navíc měla stát součástí značených tras Klubu českých turistů. Informoval o tom Petr Pimek ze společnosti Archa 13.

Gallery Spectrum

Gallery Spectrum nabízí 4 unikátní expozice: Zlatá éra filmu, druhá světová válka, staré hrací a výherní automaty a Che Guevarův konspirační byt na jednom místě. Exponáty jsou často víc než 50 let staré.

Osm zámků, které byste měli příští rok určitě navštívit

Málokterá země má na tolik hradů a zámků jako Česká republika. Patřičně se jimi chlubíme, i když jsme jich dokázali také abnormální množství zdevastovat. Jsou zámky notoricky známé, kde je návštěvnost na samé hranici únosnosti.

Oppidum Hrazany: Keltský genius loci nad slapskou přehradou

Už před více jak 2000 lety se zalíbila krajina kolem řeky Vltavy našim předkům. V místech, kde je dnes přehrada Slapy, se kromě jiných usadili tajemní a mnohdy opěvovaní Keltové. Nebyli však jediní, a tak se můžeme v okolí podívat také na dva pozůstatky hradů.

České hrady a zámky si letos prohlédl rekordní počet návštěvníků

Návštěvnost hradů, zámků a dalších památek ve správě státu letos překonala rekordní počet pět miliónů lidí. Informovala o tom Jana Tichá, mluvčí Národního památkového ústavu (NPÚ), který přibližně stovku památkových objektů spravuje. Počet návštěvníků je nejvyšší nejméně od roku 2009, od kdy NPÚ pracuje se současným systémem evidence.

Safari herna v Táboře

Herna pro děti s možností občerstvení pro doprovod.

Anglický zámecký park Kynžvart

Zámecký park vznikl při klasicistní přestavbě zámku za spolupráce architekta Petra Nobileho s vídeňským dvorním zahradníkem Riedlem. Kompozičně byl park založen na osách tvořených třemi velkoryse pojatými průhledy od zámku podél potoka vytékajícího z Panského rybníka a potoka kynžvartského.

Escape Game Pardubice

Escape game nabízí neobyčejný zážitek známý především z únikových počítačových her. S přáteli vstoupíte do místnosti plné záhad a tajemství. Dveře se zavírají. Rychle! Máte 60 minut na zapojení selského rozumu a logického myšlení!

Liberecké muzeum vystavuje oblíbené historické hry

Severočeské muzeum v Liberci připravilo výstavu deskových her, které byly oblíbené u obyvatel města před sto lety. Jsou z kolekce, která patří v muzeu k nejstarším. Informoval o tom ředitel Severočeského muzea Jiří Křížek.

Špindlerův Mlýn v sobotu otevře Ledové království

Unikátní ledárium otevře v sobotu brány na Pláni ve Špindlerově Mlýně. Návštěvníci se ocitnou v říši císaře Karla IV. (1316 - 1378), obklopeni královými manželkami a nejznámějšími fragmenty z panovníkovy doby.

Spices Restaurant and Bar

Spices Restaurant and Bar se stal vítězem nejvýznaměnší české gastronomické ankety Mauerův výběr Grand restaurant 2016. Nabízí asijskou kuchyni a najdete jej na Malé Straně.

Žili na Tetíně, v místech, kde zavraždili babičku svatého Václava Ludmilu, obři?

Nevelká je obec Tetín, nad Berounkou se vypínající. Přesto místo velmi památné, historií i přírodní energií nabité. Tetín byl hraniční přemyslovským opevněním, z čehož je patrno, z jak malého knížectví vznikl později mohutný středověký stát.

Zámek Loučeň vítá návštěvníky po celý rok

Od roku 2011 se zámek Loučeň přiřadil k památkám, jež vyznávají celoroční provoz - což zejména k „nezimám“ posledních let je záměr, který padl na úrodnou půdu. Předem ohlášené skupiny mohou zavítat prakticky kdykoliv.

Kristin Hrádek - vítězný restaurant a hotel

Kristin Hrádek je nově zrekonstruovaný hotel a restaurace nacházející se v lesích česko-německého příhraničí několik kilometrů severozápadně od Děčína. Místní restaurace obsadila druhé místo v prestižní anketě Mauerův výběr Grand restaurant 2016.

Minipiovar a hostinec v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích

Nový litoměřický minipivovar a hostinec s kapacitou sto návštěvníků bude pivo točit nejen ve vlastní hospodě, ale také na akcích pořádaných litoměřickým biskupstvím. Vrchní sládek Milan Došek počítá s vařením spodně kvašené desítky Vikář, jedenáctkou děkan a dvanáctkou Štěpán.

Kafkův dům v Praze

Rodný dům spisovatele Franze Kafky stál na okraji tehdejšího Pražského židovského ghetta. V současné době je budova využívána pro kulturní a společenské akce.

Holešovská synagoga, jedna z nejstarších v Česku, zve na noční prohlídku

Šachova synagoga v Holešově, jedna z nejstarších a zároveň nejvíce ceněných v Česku, zve na noční prohlídku. Akce se koná v pátek 11. prosince v 17 hodin.

Cesta na Karlštejn za impozantními výhledy nejen na slovutný hrad

Při druhém adventním víkendu nás sluníčko vytáhlo na výlet k hradu Karlštejn. Skoro podzimní počasí přálo nádherným výhledům a ještě lepším zážitkům z cesty. Proto se tedy vydejme na výlet místy s až překvapivými pohledy na známý hrad.

Tendon Hlubina - jedna z nejvyšších lezeckých stěn v České republice

Největší a nejvyšší horolezecká stěna v celém okolí Ostavy se nachází v areálu bývalého Dolu Hlubina. V prostoru stěny se snoubí historie s moderním využitím průmyslové haly a stylovým barem. Zalezou si zde jak úplní začátečníci, tak profíci.

Na Šluknovsku vyhlásili Severní Království, má lákat turisty

Šluknovsko se pyšní přírodními krásami i historickými památkami - poukázat na ně chtějí zakladatelé Severního Království. Nový produkt cestovního ruchu má zatraktivnit lokalitu a přivést do výběžku turisty. Podrobnosti sdělila jedna z organizátorek vyhlášení Helena Landová ze šluknovského klubu českých turistů. To proběhlo v neděli spolu s doprovodným programem.

Muzeum zločinu Galérka

Muzeum zločinu najdete v obci Ochoz u Nasavrk a je nejmladším muzeem v Pardubickém kraji, otevřené bylo v roce 2014. Tématika muzea se týká zločinnosti a kriminalistické práce. V GALÉRCE se sešla vskutku svérázná společnost – figuríny v životní velikosti, každá v dobovém oblečení a ve svém reálném prostředí. Seznámíte se s Rytířem Toulovcem, Grázlem, Babinským, Vidocqem, Jánošíkem, Nikolou Šohajem. Ale také […].

ExitPrague - úniková hra

Jedná se o 60 minut napínavé zábavy s rodinou, přáteli či kolegy z práce. Budete v místnosti plné logických hádanek a hlavolamů. Vaším cílem je získat složku dokumentů a dostat se z místnosti ven. Nemusíte oplývat žádnými speciálními znalostmi či dovednostmi.

Stezka v oblacích zavede turisty vysoko nad Dolní Moravu

Máte rádi rozhledny a ani na podzim neleníte vyrazit na výlet? Pak vás možná nadchne zpráva o plánovaném otevření Stezky v oblacích. Ta nabídne pohled na Kralický Sněžník, Jeseníky i Krkonoše.

Úniková hra IQgames

Toužíte po silné dávce adrenalinu? Milujete vše nové, zábavné a neobvyklé?

Socha Karla IV. - novogotický památník na Křížovnickém náměstí v Praze

Novogotický bronzový pomník císaře Karla IV. Byl odhalen uprostřed náměstí roku 1848 u příležitosti 500. výročí založení Univerzity Karlovy.

Chrám sv. Kateřiny Alexandrijské v Praze

Kostel byl založen v roce 1355 Karlem IV. Jako součást kláštera augustiniánek. Současná podoba chrámu pochází z barokní přestavby v letech 1737–1741. Chrám sv. Kateřiny Alexandrijské v areálu Všeobecné fakultní nemocnice je pod duchovní správou Pravoslavné církve.

Kostel sv. Štěpána v Praze

Kostel sv. Štěpána, který se nachází v Praze ve Štěpánské ulici, byl založen v roce 1351 Karlem IV. A byl jedním ze dvou hlavních farních kostelů zakládaného Nového Města pražského. V současné době kostel patří římskokatolické církvi.

O prohlídky prvorepublikových interiérů Loose je v Plzni zájem

Velký zájem vzbudily mezi laiky i odborníky prohlídky interiérů, které v plzeňských bytech navrhl za první republiky světoznámý architekt Adolf Loos. Město a soukromý majitel letos v dubnu otevřeli dvě prohlídkové trasy, které vezmou zájemce do tří Loosem navržených interiérů.

Zámek Dukovany

Malebný Zámek Dukovany se nachází necelou hodinu jízdy od Brna.

Escape Most

Escape Most je úniková místnost pro 2–5 hráčů. Přijďte si vyzkoušet svůj postřeh, intelekt a důvtip do naší místnosti s názvem Asylum! Prožijte strach a úzkost v psychiatrické klinice, dostaňte se ven, nebo vás po 66 minutách osvobodí naši roommasteři.

Panenský Týnec a Dolní Kounice: nejmagičtější místa Čech a Moravy

Záhady a mystéria vždy lákají, v případech obou klášterů to platí mnohonásobně. Podle mnoha měření jsou zde velmi silné geomagnetické body. Citlivější návštěvníci potvrzují účinek pozitivní energie, mají pocit „znovu nabitých baterií”.

Kokořín: koráb plující v rozbouřeném moři lesů

Ne nadarmo se vracel Karel Hynek Mácha na Kokořínsko a objevoval krásy tamní přírody. Učaroval mu hrad Kokořín, stejně jako tajemná jeskyně Staráky či hrad Houska. Zavítejme nyní na některá místa, která neušla pozornosti slovutného básníka.

Kluziště v Kyjově

Nové kluziště v Kyjově o velikosti 30 x 15 metrů je díky chladícímu agregátu přístupné i ve dnech, kdy rtuť teploměru neklesne pod nulu.

Dům vláčků v Praze

Modely železnic nás přitahovaly již od dětských let, kdy jsme, podobně jako řada z vás, snili o velkém kolejišti, dlouhých rychlíkových soupravách, nádražích, svítících domcích a semaforech... Tyto sny se nám podařilo zrealizovat až v dospělosti a o tuto radost se chceme s vámi podělit.

Bukovina a Bukovinka: dvě obce poblíž Brna umí potěšit turisty i milovníky historie

Při putování Moravským krasem jsme narazili na místa, která jsou všeobecně méně známá, přesto se v jejich blízkosti nacházejí velice zajímavé pamětihodnosti. Jedná se kupříkladu o obce s podobným názvem Bukovina a Bukovinka.

Kopřivnický Old Timer vystavil Tatru kabriolet a tříkolku Kobra

Speciálně upravený prvorepublikový kabriolet Tatra 52 nebo tříkolku s motorem z Tatry 613 mohou nově vidět návštěvníci muzea historických aut a motocyklů Old Timer v Kopřivnici na Novojičínsku. Informoval o tom majitel muzea Jaroslav Šerý. Kabriolet byl upraven již před válkou, kdežto tříkolka je vlastním dílem rožnovského motocyklového nadšence z roku 2012.

Víkend v Praze bude svátkem cestovatelů. Ze Smíchova se podíváte do celého světa

V Národním domě na pražském Smíchově se zájemci tento víkend podívají prakticky do celého světa. Dokonce i do tak odlehlých končin, jako je mrazivá Antarktida nebo krajina za polárním kruhem. Jak je to možné? Do české metropole totiž po měsících opět zavítá cestovatelský festival Kolem světa.

Krkonoše zahajují lyžařskou sezónu

V Česku v pátek startuje letošní lyžařská sezóna, stejně jako vloni, na vrcholu Černé hory v Janských Lázních. Vlekaři ze SkiResortu Černá hora-Pec tradičně připravili na víkendovou lyžovačku sjezdovku Anděl na černohorském úbočí. Leží na ní 20 až 30 centimetrů umělého sněhu. V sobotu chce zahájit sezónu také krkonošský areál Mladé Buky.