Archiv článků - Pohorka.info

Bezdružické parní léto zaveze turisty za specialitami podle sto let starých receptů

O víkendu 20. a 21. června proběhne na Konstantinolázeňsku tradiční akce Bezdružické parní léto. Vedle možnosti svézt se vlakem taženým parní lokomotivou nebo setkat se s prvorepublikovým četníkem budou moci návštěvníci také ochutnat speciality podle receptů z počátku minulého století.

Kolín zdaleka není jen Kmoch či místo rovné jako stůl

Kolín je město proslavené slavným rodákem Františkem Kmochem i jeho písní Kolíne, Kolíne, ležíš v pěkné rovině... Mýlil by se ovšem ten, kdo by soudil, že to je vše, co tato středočeská lokalita nabízí. A že tu všude narazí jen na prostor rovný jako stůl.

Netradiční a adrenalinové zážitky s Adrop

Zážitková agentura Adrop se od roku 2005 zabývá prodejem zážitků a zážitkových dárků. V nabídce naleznete přes 200 zážitků, vybírat však můžete také ze žebříčku top zážitků, které pro vás agentura s ohledem na 8 let zkušeností připravila.

Rozhledna na šumavském Poledníku oslaví výročí

Už patnáct let mohou turisté stoupat po 227 schodech na 37 metrů vysokou rozhlednu na vrcholku šumavského kopce Poledník. Ten byl v minulosti součástí rozsáhlého vojenského areálu se základnou protivzdušné obrany státu. Rozhledna byla oficiálně zpřístupněna 18. července 1998.

Apartmány v Proseči u Toulovcových Maštalí

Ubytování v nově zrekonstruovaném objektu bývalého hostince „Na šumavě“ v městě Proseči, které je centrem atraktivní turistické oblasti Toulovcovy maštale ocení rodiny s dětmi, jednotlivci i skupiny – všechni, kteří preferují klid a pohodlí.

Skalecká pouť bude nabitá zábavou. Hlavní hvězdou je zpěvák Petr Kolář

Skalecká pouť v Mníšku pod Brdy je nejvýznamnější regionální slavnost - uskuteční se o víkendu 20. a 21. července. Připraven je duchovní i kulturní program na Skalce, náměstí i na zámku. Hlavní hvězdou pouti je zpěvák Petr Kolář. Nejvíc legrace si návštěvníci užijí na neckyádě na Zadním rybníku.

Vodní nádrž Džbán v Divoké Šárce

Koupaliště Džbán je venkovní koupaliště na okraji Prahy 6 - Vokovicích vedle přírodní rezervace Divoká Šárka. V areálu se nachází stánky s občerstvením, toalety, rozlehlé parkoviště a k ubytování je možné využít nedaleký kemp. Milovníci nudismu zde pro sebe naleznou velmi oblíbenou pláž.

Minigolfový areál SK Tempo Praha

Minigolfový kombi areál SK Tempo Praha nabízí dvě osmnácti jamková hřiště. V klidném a zeleném prostředí. Uspokojí tak všechny milovníky tohoto oblíbeného sportu.

Vyhlídkové plavby na lodi Lipno z Týna nad Vltavou

Projeďte se osobní motorovou lodí Lipno z Týna nad Vltavou. Poplujete směrem k soutku Vltavy a Lužnice až na Kořensko. Při zpáteční plavbě se pluje i kousek po řece Lužnici.

Sporthotel Rilancio - animační programy pro děti

Vyberte si z bohaté nabídky programů pro děti, které celoročně pořádáme. Užijte si s dětmi báječné dobrodružství uprostřed Šumavy - společné zážitky budou tím nejlepším, co si od nás odvezete domů.

Fort Hary - oživlá historie osidlování Ameriky

Westernová pevnost se nachází v malebném prostředí Jižních Čech v obci Jarotice nedaleko Mirotic rodiště Mikoláše Alše. Jde o jediný skanzen lovců kožešin v Čechách! Můžete tu zakoupit turistickou známku, turistickou vizitku a další suvenýry a upomínkové předměty...

Pohádková vesnička Podlesíčko - originální ubytování, které rozzáří dětské oči

Ubytujte se v pohádce! Nové, originální ubytování ve veselých pohádkových chaloupkách, které najdete za hotelovým komplexem Podlesí. Nechte vzlétnout fantazii a vytvořte dětem nezapomenutelné dětství.

Anglický park a lesopark Templ v Dolní Rožínce

V lese nad zámkem Dolní Rožínka nechal hrabě Mitrovský zbudovat několik romantických objektů. Lesopark Templ ozdobil chrámek osvícenství s hrobkou (kaple Templ, podle které pak dostal lesopark název), empírový egyptský obelisk, anglická lázeň či umělé kaskády.

Socha slůněte na Králickém Sněžníku

Kamenná soška slůněte na nevysokém pylonu se stala symbolem Králického Sněžníku. Byla postavena nedaleko vrcholu hory v roce 1932 na paměť 10. výročí založení skupiny Jescher. Návrh sošky vytvořila Amei Hallegerová.

Váté písky u Bzence - Moravská Sahara

Váté písky jsou jedinečným biotopem, který se rozkládá mezi železničními stanicemi Rohatec a Bzenec-Přívoz. Často se mu přezdívá Moravská Sahara. Nachází se pouze podél železniční trati v délce 5,5 km a jeho nejširší část měří kolem 60 m.

Outdoorové aktivity pro děti a mládež v centru Českých Budějovic

Vyberte si ze široké nabídky adrenalinových aktivit, které připravily Dvojkola, Cvakni se (pronájem raftů a kánoí) a Lanový park Máj. Aktivní zážitky v přírodě i historickém centru Českých Budějovic jsou vhodné pro rodiny s dětmi, mládež, školy a skupiny.

Airsoft 007 v Rouchovanech

Chcete si zkusit jaké to je být vysasen v neznámu s jediným úkolem - zachránit rukojemí, zajistit atomovou bombu a další legrácky, a přitom zůstat naživu? Potom zkuste airsoft - vaším nepřítelem mohou být vaši přátelé či kolegové.

Sportareál Satalice na Praze 9

Sportareál Satalice se nachází na severovýchodním okraji Prahy 9. Ze široké nabídky aktivit si zde vybere každý. K dispozici jsou zde plochy na in-line bruslení, tenisové a víceúčelové kurty, hřiště na beachvolejbal, fotbal nebo petanque. Nechybí zde ani možnost občerstvení.

Clam-Gallasův palác v Praze

Mohutná budova Clam-Gallasova paláce v Husově ulici na Starém Městě pražském leží na křižovatce důležité středověké spojnice Pražského hradu s centrem Starého Města, zvané též Královská cesta, a prastaré komunikace vedoucí k Vyšehradu.

Návštěvníky Grabštejna čeká o sobotách večerní strašení

Návštěvníky hradu Grabštejn na Liberecku čeká o červencových sobotách večerní strašení. Při netradičních prohlídkách jim budou průvodci patronka hradu svatá Barbora a její společníci. Návštěvníky zavedou do časů dávno minulých a vtáhnou je do tajuplných příběhů, které se mezi zdmi hradu opravdu udály, řekl zdejší kastelán Jan Sedlák.

Letní scéna Vyšehrad - divadlo pod širým nebem

Divadlo pod otevřeným nebem má zvláštní kouzlo - v plenéru umění dýchá jiným životem. Jedním z takových prostorů je Letní scéna na Vyšehradě, venkovní amfiteatr uprostřed hradeb, který je v provozu od 90. let 20. stol.

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Rozlehlé, ale přitom skryté, půvabné a neznámé - takové jsou Jižní zahrady zámku Děčín. Tento klenot děčínského zámku je však spojen s jednou z nejslavnějších událostí v historii Děčína – poprvé v rakouské monarchii zde rozkvetl největší leknín světa – viktorie královská.

Ringoland ve Starých Splavech - místo, kde začíná i končí umění

Muzeum a galerie Ringoland vystavuje desítky obrazů, grafik a artefaktů, které se vážou k životu a dílu Františka Ringo Čecha, včetně videoprůvodce v podání samotného autora a možnosti zakoupit si vtipné Ringo-suvenýry.

Pohádkové Krkonoše ve Svobodě nad Úpou

V informačním centrum ve Svobodě nad Úpou se nachází expozice krkonošských skřítků a pohádkových postaviček, které znáte z večerníčku - Krakonoš, Kuba, Anče, hajný, Trautenberk. Uvidíte Zlatodůl, Věštírnu, Čertův mlýn, Trutnovského draka s rytířem Albrechtem.

Areál Sokolík ve Frýdku-Místku

V Areálu Sokolík naleznete přátelský prostor k trávení volného času. K dispozici je zde dětský koutek, pískoviště, hřiště, ohniště, divadélko, internetová čítárna, ruské kuželky, můžete si zde zapůjčit sportovní potřeby nebo využít salonek pro rodinné oslavy.

Sporthotel Benátky nad Jizerou

Sporthotel v Benátkách nad Jizerou nabízí ubytování hotelového typu a stravovací služby pro ubytované hosty a především spousty sportovních možností pro trávení volného času vás i vašich známých či rodiny v okolí hotelu.

Zámek Křtiny

Zámek Křtiny je organizační součástí Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny (ŠLP). Svým hostům z řad veřejnosti poskytuje konferenční služby (kongresový, společenský sál, salonky), ubytovací, stravovací a další služby dle přání zákazníků.

Kam o víkendu s dětmi: Na pirátskou bitvu či po západu slunce na hrad i zámek

Tento víkend se nebude cestovat jen z místa na místo, ale také časem ze současnosti do minulosti a z reality do pohádky. Klíčem k těmto zvláštním výletům budou především akce pořádané hrady a zámky po celé ČR.

Středočeská ovocná stezka

Tematicky zaměřenou značenou ovocnou cyklotrasu naleznete mezi Kolínem a Českým Brodem. Trasa je vedená po polních cestách a silnicích převážně III. Třídy a označuje ji žluté dopravní značení pro cyklotrasy s logem stezky.

Tipy na víkend: Užijte si letní kino v Kutné Hoře i festival loutek na Potštejně

Dynamický program hudebního festivalu nabídnou tento víkend například Přeštice a Vysočina. Hrané scénky propojené s historickými událostmi pak na své diváky počkají třeba na hradě Hasištejn. Kdo letos ještě nezavítal na žádný z řady řemeslných jarmarků, bude mít i nyní několik příležitostí.

Tipy na víkend: Užijte si letní kino v Kutné Hoře i magické obrazce v Hostinném

Dynamický program hudebního festivalu nabídnou tento víkend například Přeštice a Vysočina. Hrané scénky propojené s historickými událostmi pak na své diváky počkají třeba na hradě Hasištejn. Kdo letos ještě nezavítal na žádný z řady řemeslných jarmarků, bude mít i nyní několik příležitostí.

Divadlo Neklid - stálá profesionální scéna v Emauzích

Divadlo Neklid nabízí pestrý repertoár pro všechny věkové skupiny diváků, druhové rozpětí od klasické činohry, moderní činohry k inscenaci v site specific prostoru, přes alternativně loutkové po experimentální formy a scénická čtení.

Při noční prohlídce hradu Malenovice se lze toulat celým objektem podle libosti

Také letos připravují na zlínském hradu Malenovice oblíbenou prázdninovou atrakci – Noční prohlídky. První z nich se chystá již na sobotu 13. července od 21 do 23 hodin. Už jen procházet hradem po setmění je velký zážitek, ale pořádající Muzeum jihovýchodní Moravy nabídne i bohatý doprovodný program.

Divadelní loď Tajemství Bratří Formanů

Nevšední divadlo s poetickou duší - to je loď Tajemství, která během letní sezóny od května do září poskytuje domov souboru Divadla bratří Formanů a souboru Aqualung. Loď kotví na kotvišti Na Výtoni (mezi Palackého a Železničním mostem) na Praze 2.

Přírodní park Botič - Milíčov s naučnou stezkou Povodím Botiče

Přírodní park Botič – Milíčov se nachází na jihovýchodě Prahy. Byl zřízen roku 1968 a předmětem ochrany jsou především nivy podél meandrujícího Botiče a Pitkovického potoka včetně Milíčovského lesa s rybníky. Spolu s PP Říčanka je nejstarším pražským přírodním parkem.

Procházkové okruhy Hradcem Králové

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města, na každé trase najdete informační stojany v uvedené barvě a první dvě trasy jsou doplněny ještě značkami na obrubnících chodníků.

Lezecké centrum Vertikon-Singing Rock Zlín

Lezecká stěna Vertikon-Siging Rock se nachází ve Zlíně nedaleko centra. Patří mezi nejvyšší umělé stěny v České republice. Lezení na stěně je určeno jak pro začátečníky, tak i zkušené lezce, kteří si v lezeckém centru mohou vyzkoušet svou zdatnost. Pro začátečníky jsou určeny seznamovací kurzy.

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Zajímá vás historie i současná výroba porcelánu, skla a světoznámého likéru Becherovka? Do světa fabrik můžete nahlédnout v Karlovarském kraji, a to díky novému produktu cestovního ruchu pod mezinárodním názvem Porcelán & Glass Fabrik Tour, který je určený široké veřejnosti i školám.

Dobytí vrcholu Kletě na Segway

Dvouhodinová projížďka na Segway s instruktorem na nejvyšší vrchol chráněného krajinného území Blanský les Kleť. Krásné přírodní scenérie, čistý vzduch a hezké výhledy spojené s nevšedním zážitkem jízdy na Segway. Zážitek je možný objednat pouze pro dvě osoby.

Jeskyně Mordloch u Štětí

Jeskyně Mordloch v liběchovských lesích asi 1,5 km severně od obce Ješovice na Kokořínsku, je vlastně přirozený pískovcový převis uměle rozšířený v jeskyni. Podle místních legend zde za třicetileté války sídlili loupežníci.

Jízdárna Dvůr Vondrov u Hluboké nad Vltavou

Poblíž Hluboké nad Vltavou nedaleko Českých Budějovic se nachází moderní komplex, který nabízí zajímavé možnosti pro všechny milovníky koní. Pořádají se zde kurzy jízdy na koni včetně drezury i parkuru. Areál disponuje velkou halou, takže je zde možné jezdit za jakéhokoli počasí.

Noční prohlídky o zločinech v průběhu staletí návštěvníkům nabízí hrad Karlštejn

Mord za krále Václava IV., karlštejnská „čachtická” paní nebo Harry Jelínek a jeho podvodný prodej hradu Karlštejna budou tématem letošních nočních prohlídek, které na Karlštejně vypuknou již tento pátek a sobotu 12. a 13. července od 19 hodin.

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Nová stálá expozice o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí se nachází v Novoměstské radnici v bytě věžníka.

Off-road safari v severozápadních Čechách

Najměte si na celý den svého průvodce s jeepem a poznejte tak velmi rozmanitou severočeskou krajinu. Objevíte místa, která mají jedinečný genius loci, kde není ani živáčka a přesto je zde cítit duch dávných obyvatel.

Klášter Plasy se návštěvníkům představí jako neobvyklá technická památka

O víkendu 20. a 21. července se návštěvníci mohou zúčastnit prohlídek, ve kterých se jim barokní budova konventu představí jako neobvyklá technická památka.

Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí

Areál termálního koupalště v Benešově nad Ploučnicí se nachází na okraji města. K dispozici je zde hlavní bazén, dětské brouzdaliště a řada sportovišť - například například hřiště plážový volejbal nebo nohejbal.

Brandýský přírodní labyrint zve k návštěvě, v průměru se tu bloudí dvacet minut

Od počátku května do konce září lze v Brandýse nad Orlicí bloudit uličkami originálního přírodního labyrintu, který vychází z Komenského díla Labyrint světa a ráj srdce.

Studio Bianca - zdravotní, kondiční a relaxační cvičení pro děti i dospělé

Studio Bianca poskytuje pravidelné kurzy cvičení určené jak dospělým, tak také nejmladším dětem. V nabídce jsou relaxační cvičení na gymnastickém míči pro dospělé nebo zdravotní a kondiční cvičení pro kojence a batolata.

Zoo Olomouc se chlubí novým výběhem vzácných levhartů

Návštěvníci olomoucké zoologické zahrady mohou od začátku minulého týdne vidět vzácné levharty mandžuské v novém výběhu. Ten zlepší podmínky pro chov této ohrožené kočkovité šelmy a měl by do zoo přilákat další návštěvníky.