Archiv článků - Pohorka.info

Hradozámecká noc na zámku v Mníšku potěší ohňostrojem i ochutnávkou vín

V sobotu 31. srpna o Hradozámecké noci zámek v Mníšku pod Brdy připravuje úplně nový program pro malé i velké návštěvníky. Od 16 do 20 hodin je přichystána zábava pro děti a nebude chybět historický šerm ani ohňostroj. Od 20 hodin tu potěší dospělé návštěvníky ochutnávkou vín a dobrým jídlem.

Kurzy flamenca pro děti v Olomouci

Občanské sdružení Aires del Sur pořádá pravidelné kurzy flamenca v Olomouci pro děti od 7 do 15 let. Děti se naučí jeden z flamencových tanců, rytmice, dupům a dalším prvkům krásného andaluského tance.

Sportovní areál ve Dřevěnici

Přijďte si zasportovat do areálu Dřevěnice, kde se každoročně odehrává největší a nejoblíbenější antukový volejbalový turnaj v České republice.

Chalupa V Zahradech Vrbice

Pronajměte si malou chalupu v klidné části vinařské obce Vrbice. K dispozici dvě oddělené ubytovací jednotky, uzavřený dvorek, zahrada, vinný sklep.

Vinařství Dalibor Osička Velké Bílovice - víno jinak

Vinařství Dalibor Osička je menší rodinné vinařství působící ve Velkých Bílovicích. Jeho historie sahá až k počátkům 20. století, avšak intenzivně se vínu věnujeme od roku 1993. Všechny naše vinice obhospodařujeme na pozemcích v katastru Velkých Bílovic o výměře 7 ha.

Pevnost Mikulov – MJ-S 29 "Svah" - prohlídka ČS opevnění

Objekt pevnostního opevnění, jež bylo zařazeno do podúseku Mikulov a patřilo do úseku ŽSV XI. Hrušovany nad Jevišovkou. Jedná se o jediný realizovaný izolovaný pěchotní srub v tomto podúseku.

Čertovinský ateliér - programy a kurzy pro volný čas

Ateliér, ležící v okrajové části městečka Hlinsko, nabízí celodenní programy, výtvarné kurzy užitné keramiky, mozaiky, točení na kruhu nebo speciální kurzy s netradiční náplní.

Eko farma Orlí vrch Rejvíz

Chata Orlí vrch je zároveň farmou hospodařící v drsné, ale nádherné krajině Hrubého Jeseníku, na náhorní rovině osady Rejvíz v 772 m n. M. Dopřát si zde můžete zážitek z pobytu mezi zvířaty či gurmánské potěšení z domácí kuchyně.

Krkonošské magnety pro dovolenou

O české části Krkonoš není třeba se více rozepisovat. Vydejme se proto na dvoudenní výlet do polských Krkonoš. První zastavení čeká na turisty hned za hranicemi. Patří běžeckému lyžařskému areálu v Jakuszycích, kde jsou v zimě výjimečné podmínky pro běžkaře. Úchvatná série vodopádů a park miniatur zaujme nejen děti.

Thajská slunečnice - thajské masáže v Napajedlích

Tradiční thajské masáže, olejové masáže, masáže nohou, švédské masáže a aromaterapie. Vše vám rády poskytnou s největší možnou pečlivostí rodilé Thajky.

Harrachovská naučná stezka

Zrekonstruovaná naučná stezka nejen pro milovníky přírody a historie. Od července 2013 je k dispozici návštěvníkům Harrachova zrekonstruovaná naučná stezka bývalého Lesnického učiliště.

Trosky letadla připomínají tragédii na Ještědu

Na červené turistické značce pod vrcholem Ještědu nalezneme pomníček, který připomíná smutnou událost z 20. srpna 1948. Za husté mlhy zde havarovalo letadlo při letu z Prahy do Liberce. Pomníček je udržován členy Svazu letců a na jeho výstavbu byly použity trosky nešťastného letounu.

Golf Club Ještěd - jedno z nejkrásnějších přírodních hřišť

Přijeďte za golfem i relaxem do malebného podještědí. Hřiště se nachází na úpatí Ještědu a nabízí tak jedinečnou atmosféru daleko od jakéhokoliv ruchu.

Tip na neobvyklý zážitek: z Valtic do Rakouska po Stezce bosou nohou

Jihomoravské Valtice jsou proslulé jako oblast vína, pohodové cykloturistiky či památek UNESCO. Teď se tu nabízí turistům další zpestření. Od května je u Valtic otevřena nevšední zážitková atrakce – Stezka bosou nohou.

Velký Javorník v Beskydech má novou rozhlednu

Turistům se ve čtvrtek otevřela nová dřevěná rozhledna na vrcholu Velkého Javorníku nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm v Beskydech. Je vysoká téměř 26 metrů a jsou na ní dvě vyhlídkové plošiny. Celoročně bude turistům přístupná zdarma.

Letecký simulátor Cessna v letecké škole Letov Praha

Let na pohyblivém leteckém trenažéru v Praze. Užijte si pocit z pilotování letadla SM2250 Cessna 182RII a zkuste si tak, jaké to je být skutečným pilotem.

Olomoucké výstaviště provoněla Babiččina zahrada

Ve znamení bylinek je letní etapa zahradnického veletrhu Flora, který začal ve čtvrtek na stejnojmenném výstavišti v Olomouci. K vidění jsou však na nejstarší a největší akci svého druhu v Česku i květiny vrcholícího léta, letní ovoce a zelenina. Veletrhu se účastní na 250 vystavovatelů a prodejců z ČR, Polska a Slovenska.

Galerie U brány v Úštěku

Galerie byla poprvé otevřena roku 2000, při příležitosti konání 3. historického jarmarku. Motivací byla snaha zasadit do prostředí městské památkové rezervace v Úštěku něco trvalého, umělecky příjemného, co potěší srdce a nechá na chvíli zapomenout na běžné starosti.

Úštěcká šatlava

Úštěcká šatlava se nachází na Mírovém náměstí v původním gotickém domě s podloubím. Odvážlivci, kteří se sem vypraví zhlédnou zajímavé expozice ve sklepení s kobkami a mučírnou, kde si mnohé nástroje mohou sami vyzkoušet.

Po dřevěném žebříku do loupežníkovy kokořínské jeskyně

Když sejdete ve vesničce Truskavna v Šemanovickém dole kopec vedle roubenky pocházející z roku 1791, ocitnete se zanedlouho ve skalním království Kokořínska. Cesta tu vede například k jeskyni Klemperka, jejíž dřívější účel je dodnes zahalen pověstmi a tajemstvím. Vydat se k ní můžete i z Kokořína.

Vyhlídka skokanský můstek v Lomnici nad Popelkou

V lyžařském areálu V Popelkách je přístupný vyhlídkový ochoz na zrekonstruovaném můstku K-70. Ochoz se nachází ve výšce 28 m a je z něj pěkný výhled nejen na skokanský areál, ale i do okolní krajiny.

Rozhledna Na Vrších v obci Břasy

Unikátní multifunkční stavba byla postavena jako datový převaděč s vyhlídkovým patrem pro veřejnost. Okolní krajinu můžete obdivovat z výšky dvanácti metrů. Okolní obce odtud budete mít jako na dlani, dohlédnout však lze na Krušné hory i Šumavu.

Zámek ve Stráži nad Nežárkou odhalí nejedno tajemství pěvkyně Emy Destinnové

Pokud cestujete po jižních Čechách, pak byste neměli minout malebné městečko Stráž nad Nežárkou. Jeho největší chloubou je zámek, který po rekonstrukci slouží jako muzeum kdysi slavné operní divy Emy Destinnové.

Minipivovar Melichárek Horka nad Moravou

Pivovárek Melichárek v Horce nad Moravou vyrábí od června 2013 několik druhů nepasterizovaného a nefiltrovaného piva, které vyniká svou hořkou chutí. Ochutnat zde můžete světlé pivo plzeňského typu, polotmavý ležák a také několik pivních speciálů.

Kavárna Vesmírna v Praze

Kavárna Vesmírna je nekuřáckou kavárnou provozovanou občanským sdružením Máme otevřeno?. V kavárně probíhá pracovně tréninkový program pro lidi s mentálním postižením, kteří zde pracují jako barmani a číšníci.

Tipy na víkend: Jeďte se bát na Potštejn nebo tančit do Šumperka

Neváhejte a užijte si zbytky doznívající festivalové sezóny. Kdo chce raději mimo město, nasát letní počasí, může se tento víkend vydat třeba do pevnosti Josefov. Úchvatné výhledy pak nabídne mimořádně otevřená věž hradu Lemberk.

Kam o víkendu s dětmi: Na vodní bitvu do Tábora nebo na rozhlednu Štěpánku

Loutková divadélka, tvořivé dílny, kolotoče, tanec a další atrakce čekají o víkendu vás i vaše děti ve všech koutech Česka. Ať už jste z dovolené zpátky doma, nebo se právě rekreujete v tuzemských destinacích, vyrazte do okolí a vyzkoušejte některý z víkendových tipů.

HaFstudio - kurzy kresby a herectví pro děti i dospělé

Kreslení, malování, kreativní dílny, loutky a animace, komiks, přípravky na střední školy pro školáky, výtvarné hrátky pro předškoláky. Kresba, malba, figura, kreslení, malování, olejomalba, přípravka na výtvarné školy pro začátečníky i pokročilé, pro zábavu i seriózní profesionální přípravu.

Hrad Špilberk se znovu pokusí dobýt Švédové, brněnské podzemí obživne

Ve dnech 16. až 18. srpna se uskuteční Den Brna, který každoročně připomíná výročí úspěšné obrany města Brna proti Švédům v průběhu třicetileté války. Návštěvníci se mohou těšit na dobývání hradu Špilberku, vojenská ležení v centru města, jarmark nebo prohlídky brněnského podzemí s komponovanými scénkami.

S královnou Viktorkou se můžete potkat v olomouckém tropickém skleníku

Drobounká blondýnka natahuje dlouhé černé gumáky a vklouzává do nádrže. Za chvíli drží v rukou nádherný bílý květ největšího leknínu světa, Viktorie královské. Jana Pajerová se s Viktorkou kamarádí už přes patnáct let. Obě můžete v těchto dnech vidět v tropickém skleníku Flory Olomouc.

Inspirace na srpnové výlety po Krkonoších

Do hor se dá v létě šikovně uniknout před nepříjemnými vedry. Slunci jsou tu výletníci sice o něco blíž, ale horský vzduch jeho paprsky efektivně obrušuje. Výsledkem je ideální klima pro letní procházku. Vyrazme třeba do Krkonoš.

Svět deskových her - hraní her pro děti i rodiče

Přijďte si se svými dětmi zahrát deskové hry, které mohou hrát děti už od 2 let. Zábavnou formou jim pomůžete naučit se barvy, tvary, čísla či angličtinu. Děti si zdokonalují jemnou motoriku, logické myšlení, soustředění a schopnost spolupráce či zvládání neúspěchu. A hlavně, hraní je baví!

Dílna magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvín v Mostě

Zážitková expozice na hradě Hněvíně vás zavede do alchymistické dílny magistra Edwarda Kelleyho, kde zjistíte oč se velký alchymista, mág a mystifikátor pokoušel a co někdy s notnou dávkou štěstí i uskutečnil. Můžete se zde pokusit probudit k životu umělou ženu Sirael nebo podle pověsti srovnat Most se zemí.

Chata Obchodka Hynčice pod Sušinou

V čisté přírodě v okolí Králického Sněžníku se nachází nekuřácká Chata Obchodka, která je zařízena v domáckém stylu a nabízí příjemnou rekreaci.

Stará Hospoda Doubice

Penzion se nachází v obci Doubice poblíž městečka Krásná Lípa ležící mezi rozsáhlými lesy národního parku České Švýcarsko. Příhodná klimatická poloha vytváří ideální podmínky pro rekreaci.

Milevsko, klášterní skvost mezi dvěma mosty

Nadsázkou je údaj mezi mosty, vzdálenost města od Vltavy je poněkud větší, ale jak Žďákovský, svého času největší mostní oblouk na světě, tak lanový v Podolsku stojí za návštěvu. Což teprve architektonický klenot jižních Čech – premonstrátský klášter v Milevsku s bazilikou Navštívení Panny Marie.

Cryptex - prostorová úniková hra na Praze 5

Týmová hra Cryptex pro skupinky 2-5 lidí, na Praze 5, přináší zcela nový herní zážitek a dobrodružství. Vyřešte logické a další nástrahy v některé z našich místností do 60 minut a poté se dostaňte z místnosti ven. Klíčem k úspěchu je důvtip a logické myšlení.

Pivovar a pivní lázně na Luční boudě - ochutnejte pivo Paroháč

Pivovar na Luční boudě je nejvýše položeným pivovarem ve střední Evropě. Ochutnat zde můžete pivo s názvem Paroháč, pojmenované podle jelena žijícího v okolí horské chaty. Novinkou od léta 2013 jsou také pivní lázně.

Muzeum pálenic vystavuje i kousky zabavené policií

Při letních cestách po jižní Moravě nevynechejte Vlčnov na Uherskohradišťsku. Obec, kterou proslavila hlavně Jízda králů, ukrývá jeden unikát – Muzeum lidových pálenic, jediné v České republice.

Stezka bosou nohou ve Valticích

Nevšední turistickou atrakci najdete od května 2013 ve Valticích. Okružní trasa o délce necelých 5 km vede ze sousední rakouské obce Schrattenberg k Valticím - k romantické stavbě Kolonáda na nejvyšším bodě Lednicko - valtického areálu.

Městské koupaliště v Opavě

V areálu se nachází hlavní bazén a dětské brouzdaliště, průběžná brouzdaliště lemující bazény, písečná pláž s hudebním pavilónkem a sluneční terasa. Novodobými atrakcemi jsou také dva tobogány , písčitá plocha pro plážový volejbal či dětské hřiště.

Lipník nad Bečvou zve na unikátní zámeckou střešní zahradu

Lipenská střešní zahrada letos oslaví 150 let od svého založení. Logicky se tak tedy stala hlavním tématem aktuální turistické sezóny. Najdete ji v areálu zámku v Lipníku nad Bečvou, několik minut chůze od centra a dostanete se na ni buď ze zámeckého salónku, anebo schodištěm z krásně udržovaného parku.

Balíček Vila Tugendhat

Kultura, umění, zážitek – to vše v sobě skrývá vila Tugendhat! Navštivte proslulou památku, vychutnejte si světovou kávu ve stylové kavárně Coffe Fusion a prožijte tak nezapomenutelný výlet ve městě Brně!

Kam o víkendu s dětmi: Do kostýmů na Šternberk, za panenkami do Hlinska

Prázdniny nekompromisně uřízly první týden ze své druhé poloviny, ale letní radovánky se ani zdaleka ke konci neblíží. Blížící se víkend zve třeba do krňovického skanzenu na ukázky řemesel nebo na kočárkyádu v areálu hradu Starý Jičín.

Tipy na víkend: V Jablonci obdivujte křehkou krásu skla, v Litoměřicích dobré víno

Počasí aktuálně odpovídá probíhajícímu ročnímu období, a tak nestojí nic v cestě tomu, abyste o víkendu vyrazili třeba na některou z plánovaných poutí nebo rozhýbali z kancelářských židlí ztuhlá těla na hudebním festivalu. Jestli fandíte spíše poklidnější zábavě, osloví vás možná exkluzivní výstava skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, jeden z kolonádních koncertů v Karlových Varech nebo pozorování hvězd na Jizerce.

Šumavský park bude turisty lákat do zoocenter s vlky, jeleny a divočáky

Dvě nová návštěvnická centra se zoologickým zaměřením začne letos stavět v Kvildě na Prachaticku a v Srní na Klatovsku šumavský národní park. Rozšíří tak místa, kde se mohou návštěvníci blíže seznámit se životem vybraných zvířecích obyvatel Šumavy. Park má připraveno celkem na 80 projektů v hodnotě přes 600 miliónů korun. Většina z nich je zaměřena na návštěvníky a zvýšení atraktivity parku.

Porcelánová školička aneb Ozdob si svůj hrníček

Děti ze základních škol si vlastním, kreativním způsobem natisknou, ozdobí, a tím vytvoří svůj vlastní hrníček. Hrníčky budou vypáleny a poté zaslány poštou na zapsanou adresu školy.

Kavárna Lucie v obci Těrlicko

Posezení u kávy a dobrého zákusku v příjemném prostředí se zahrádkou. Pro děti možnost hraní na malém hřišti kavárny.

V ústecké zoo se narodily dvě zebří samičky

V ústecké zoologické zahradě to žije. Nedávno tady přišla na svět další dvě mláďata zebry Hartmannové. Třetí, které se narodilo v červnu, už je k vidění ve výběhu. V rámci Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií chová ústecká zoo největší stádo těchto zvířat. Má jich celkem třináct - z toho deset dospělých a tři mláďata.

Tvůrčí keramika pro dospělé

Tvůrčí kurzy keramiky, které jsou zaměřeny na rozvíjení vlastních tvořivých schopností a fantazie pomocí tzv. Výtvarného přemýšlení o tématech v kontextu.